Menü
Sepetim

300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Doğal Yağ & Sos

Doğal Yağ & Sos

Doğal yağ ve sos kürlerinin cilt ve saç bakımı için kullanımı yıllardır insanlar arasında bilinmektedir. Sos, tuzlanmış anlamına gelen Fransızca bir kelimedir. Muhtemelen kaydedilen en eski Avrupa sosu, balık sosu olan ‘garum’ dur. Birçok insanın mutfak dolabında zeytinyağı, hindistancevizi yağı veya ayçiçek yağı bulunur. Ayrıca artık güzellik, cilt tonu eşitlenmesi ya da yanıklar için herkesin evinde kantaron yağı bulunmaktadır. Kantaron bitkisini aldıktan sonra zeytinyağı ile buluşturup kantaron yağı elde edebilirsiniz. Kantaron bitkisi sayesinde mucizevi bir yağ yapılmış olur. Cildinizi besleyen doğal bir yağ elde etmiş olursunuz. Peki yemekte kullanılan yağlar yüzünüze de uygulanabilir mi? Araştırmalar doğal ve rafine edilmemiş ürünlerin en iyi seçeneğiniz olduğunu onaylıyor. İnsanların çoğu rafine ürünlere kıyasla saç ve cilt bakımı için sızma, soğuk preslenmiş, rafine edilmemiş yağları kullanıyor.

Öte yandan çay ağacı, argan ve limon yağı gibi uçucu yağlar da cilt bakım ürünlerinde giderek yaygınlaşan bileşenler arasında. Ancak bu uçucu yağlar, zeytin ve hindistancevizi yağından daha fazla alerjik reaksiyon üretme olasılıkları sahip. Yağları evinizin mutfağında ya da kozmetik için kullandığınızda son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Doğru yağı doğru miktarda kullanmalısınız. Doğal yağ ve sos denilince akla hemen en sağlıklı ürünler gelmektedir. Örneğin sirke, nar ekşisi sosu, salça gibi birçok kuvvetli besin günlük hayatımızda sürekli kullandığımız ve oldukça doğal ürünler arasında olduğu için aklımıza ilk gelenlerdir.

Doğal yağ ve sos yemeklere tat verdiği için sevilen besinlerdir. Doğal yağın çeşidine göre hangi yağın nerede kullanıldığı çok açıktır. Örneğin kantaron yağı genel itibariyle güneşten koruyan ve cildi parlatan bir üründür. Ancak kantaron yağını içemezsiniz. Bununla birlikte sirke de hem kozmetik sektöründe hem de besin olarak sık sık kullanılan bir üründür. Bununla birlikte sos olarak tüm salataları renklendiren ve tadını tamamen güzel yönde değiştiren nar ekşisi ilk sırada gelmektedir. Soslar genel hatlarıyla, yemeklerin üzerine dökülen ve ilave bir lezzet kazandıran sıvı oluşumlardır. Üzerine yeterince döktüğünüz yemeğin tadını değiştirir.

Doğal Yağlar Egzamayı Yok Etmeye Yardımcı Olabilir mi?

Bazı uzmanlar çay ağacı yağının cilt üzerindeki etkilerinin tehlikeli olabileceği konusunda uyarıyor. Çok hassas cilde sahip kişilerin ciltlerinde uçucu yağlar kullanmasını tavsiye edilmese de doğru kullanım çoğu insan için güvenlidir. Hassas bir cildiniz veya egzamanız varsa karanfil yağı, tarçın yağı, lavanta yağı, limon yağı gibi yağlardan uzak durmanız iyi olacaktır. Çünkü cildinizde ciddi tahrişlere sebebiyet verebilirler.

En İyi Doğal Yağ ve Sos Nedir?

Zeytinyağı ile yapılan soslar, diğer sıvı ve katı yağlarla yapılanlardan daha kolay yapılır. Ayrıca daha lezzetli ve sağlıklıdır. Izgara et, balık ve kavrulmuş sebzelerle mükemmel uyum sağlarlar. Ayrıca zeytinyağı sadece ekmeğinizi banmanız için de sos olarak kullanılabilirler. Doğal yağ ve sos bakımından zeytinyağı en iyi seçimdir.

Doğal Katkısız Alıç Sirkesi - 500 ml.
Tükendi
Model: İA-O1
DOĞAL ALIÇ SİRKESİ 500 MLDoğal Alıç Sirkesi yapımında Bolu kırsalında yetişen yabani sarı alıç meyvesinin kabuk, çekirdek ve yapraklarıyla birlikte parçalanmasından sonra hiçbir kimyasal katkı maddesi olmadan doğal fermantasyon yoluyla üretilmiştir. Hiç bir kimyasal asit, koruyucu, renklendirici..
30,00 TL
Vergiler Hariç:29,70 TL
Doğal Ozon Yağı 100 ML
Tükendi
Model: OZNYG-80
DOĞAL OZON YAĞI 100 ML AÇIKLAMA Ozon Yağı, ozon gazı ile birleştirilmiş saf zeytinyağıdır. Ozon gazı, zeytinyağı içerisine enjekte edildiğinde, yağ asitlerinin moleküllerine bağlanan aktif oksijen molekülü sayesinde doğal biyo etkinlik kazanır.Özellikleri ve Faydaları Cildinizi nemlend..
59,90 TL
Vergiler Hariç:50,76 TL
Doğal Yabani Elma Sirkesi - 500 ml
Tükendi
Model: İE-01
DOĞAL YABANİ ELMA SİRKESİ - 500 MLTürkiye’de ilk defa Yabani Dağ Elmasından doğal fermantasyon yöntemi ile üretilmiş içilebilen sirkedir. Düzce bölgesinde kendiliğinden yetişmiş yabani elmalardan geleneksel usulde üretilmiştir. Elma Sirkesinin en önemli özelliği doğrudan içilebilir hafiflikte ol..
30,00 TL
Vergiler Hariç:29,70 TL
Ev Yapımı Acı Biber Salçası Net 700 Grm. Cam Kavanoz
Tükendi
Model: EAS-08
G.ANTEP'TEN GELEN LEZZET EV YAPIMI ACI BİBER SALÇASI NET 700 GRM. CAM KAVANOZ Yöresel ürünlerin baş tacı olan Acı Biber Salçası’nın kahramanı olan acı biberler yöresinde yetiştirilir ve en lezzetli zamanında hasat edilir. Odun ateşinde kaynatılan biberlerin güneşte kurutularak suyunun çekmesi sağla..
45,00 TL
Vergiler Hariç:44,55 TL
Ev Yapımı Domates Salçası Net 700 Grm. Cam Kavanoz
Trend Tükendi
Model: EDS-08
G.ANTEP'TEN GELEN LEZZET EV YAPIMI DOMATES SALÇASI NET 700 GRM. CAM KAVANOZ Yöresel ürünlerin baş tacı olan Domates Salçası’nın kahramanı domatesler yöresinde yetiştirilir ve en lezzetli zamanında hasat edilir. Odun ateşinde kaynatılan domateslerin güneşte kurutularak suyunu çekmesi sağlanır ve siz..
39,90 TL
Vergiler Hariç:39,50 TL
Model: KY-01
SARI KANTARON YAĞI BRUT 430 ML. CAM ŞİŞESarı Kantaron Yağımız, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinden, Kazdağları eteklerinden toplanan eşsiz Sarı Kantaron çiçeklerinden yapılır. Has zeytinyağı içerisinde sarı kantaron çiçekleri cam şişede satışa sunulmaktadır.Tamamen doğal olup içerisinde kes..
39,90 TL
Vergiler Hariç:39,50 TL
Nar Ekşisi Net 700 Grm
Tükendi
Model: ENE-01
SAF KATKISIZ NAR EKŞİSİ NET 700 GRM. Madran Dağı’nın eşsiz doğası ve verimli topraklarından mevsiminde dalından toplanan narların suyu sıkıldıktan sonra, kıvamı gelene kadar odun ateşinde pişirilerek yapılır. Yemeklerinize, salatalarınıza ve sofranıza hem doğal bir tat hem de ayrı bir lezzet kataca..
69,90 TL
Vergiler Hariç:69,21 TL
Naturel Sızma Zeytinyağı 2 LT.
Trend Tükendi
Model: TS-20
NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI 2 LT. DİKKAT ALIŞKANLIK YAPAR! Zeytin ve zeytinyağının kültürü o kadar derinlere iniyor ki, yazılmış tüm kutsal kitaplarda çeşitli şekillerde ifadesini buluyor. Geçmişi günümüzden yedi bin yıl öncesine dayanan zeytin ağacı, bu ağacın meyvesi olan zeytin ve zeytini..
170,00 TL
Vergiler Hariç:168,32 TL
Naturel Sızma Zeytinyağı 500 ml.
Stokta
Model: TS-05
NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI 0.5 LT.Zeytin ve zeytinyağının kültürü o kadar derinlere iniyor ki, yazılmış tüm kutsal kitaplarda çeşitli şekillerde ifadesini buluyor. Geçmişi günümüzden yedi bin yıl öncesine dayanan zeytin ağacı, bu ağacın meyvesi olan zeytin ve zeytinin özü sayılan zeytinyağı tar..
39,90 TL
Vergiler Hariç:39,50 TL
Sarımsak Ekstraktı 2014 Yılı Üretimi 500 ML
Tükendi
Model: ŞS-1405
SARIMSAK EKSTRAKTI 2014 YILI ÜRETİM 500 ML. 6 YILLIK - 2 AYLIK KÜR Sarımsak Ekstraktının 1 şişesinde yaklaşık 55 günlük miktar bulunmaktadır. Kullanım şekli; her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı düzenli olarak aynı saatlerde kahvaltıdan 15-20 dakika önce alınması tavsiye edilir. Mide rahatsızlığı ol..
160,00 TL
Vergiler Hariç:158,42 TL
Zeytin Sütü 500 Grm. Cam Şişe
Tükendi
Model: HMZ-05
ZEYTİN SÜTÜ 500 GRM. CAM ŞİŞEHüseyin Meral ‘Zeytin Sütü’; 200-300 metre yükseklikte, yayla havasında fotosentezi gerçekleşen zeytinler tek tek elle toplanıyor. Dakikada 50 devir dönen birkaç ton ağırlığında taşla eziliyor ve özel torbalara konuyor. Bu torbalardan kendi kendine hiç pres kullan..
185,00 TL
Vergiler Hariç:183,17 TL
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)